LV
RU
EKSPERTI - Arnolds Skirmanis - traumatologs - ortopēds
Arnolds Skirmanis

Vadošais artroskopisko operāciju speciālists Vidzemes reģionā. Veic artroskopiskās pleca, ceļu un pēdu operācijas, īpaši specializējas ceļa locītavu problēmu ārstēšanā.

Latvijas traumatologu ortopēdu asociācijas (LTOA) un AO Alumni Association (starptautiska kaulu lūzumu ārstēšanas asociācija) biedrs.

Uzdot jautājumu ekspertam
Vārds *

E-pasts *

Tēma *

Jautājums *

Nevēlos saņemt piedāvājums no Latvijas aptiekas uz e-pastu

Uzmanību! Atbilde uz Jūsu jautājumu netiks sniegta tiešsaistē! Jautājums tiks nodots attiecīgajam ekspertam, un tiklīdz saņemsim no viņa atbildi, publicēsim to portālā. Par atbildes publicēšanu nosūtīsim Jums apstiprinājumu uz Jūsu augstāk norādīto e-pastu.
Ievadiet drošības kodu
 Atjaunot kodu

Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.