LV
RU
Tabletes
Anita (22.11.2014 10:13)
Sveiki. Varbūt kāds zin, kur var iegādāties spirex forte tabletes? Man daktere ieteica tos meklēt eko veikalos, aptiekās. Bet nu līdz šim bez rezultātiem. Arī internetā neko neatradu!
Latvijas aptieka (26.11.2014 10:49)
Būtu nepieciešams precizēt medikamenta nosaukumu, jo Latvijā ir reģistrēts - Spirix (Spironolakton). Parasti to izraksta dažāda veida tūsku gadījumos un sirds pacientiem. Spirex Forte tab, kas ir ražots Indijā, Latvijā nav reģistrēts. To izmanto osteoporozes ārstēšanai (atsevišķām formām), un tas satur: Alphacalcidol 0,25mcg, Calcium 1000mg un Cinks 176 mg. Noteikti vajadzētu konsultēties ar ārstu, vai medikamentu var aizvietot ar diviem Latvijā reģistrētiem produktiem, kas pēc sastāva būtu līdzvērtīgi augstāk minētajam: Alpha D3 0,25mcg (satur: Alphacalcidol 0,25mcg) Calcia 800mg Hankitatukku N180 (satur: Calcium 400mg un Cinks 175 mg). Alpha D3 ir recepšu medikaments.
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.