LV
RU

Atkal formā!

Atkal formā! Pēc svētkiem un vairākām brīvdienām, kad bagātīgi baudīti tradicionālie ziemas ēdieni un dažādi našķi, gremošanas sistēma lūdz atslodzi. Kā tai palīdzēt?

Pārēšanās apgrūtina aknas, palēnina to darbību, kā rezultātā var rasties smaguma sajūta, vēdergraizes un miegainība, tiek apgrūtināta sirdsdarbība, organisms aiztur ūdeni un liekos sārņus. Lai atkal būtu formā, visefektīvākā panaceja ir atslodze. Tās laikā tiek sadedzinātas liekās tauku rezerves, uzlabojas ādas stāvoklis (pazūd uztūkums zem acīm, pietūkums kājās, mazinās celulīts un tauku nogulsnējumi uz gurniem, jostasvietas un muguras), asinsrite, aknu un zarnu mikrofl ora, nostiprinās veģetatīvā nervu sistēma un imunitāte. Acīmredzamās pozitīvās pārmaiņas iepriecina – viduklis kļūst slaidāks, āda attīrās, sīkās krunciņas izgaist.
Atslodzes laikā brīžam var pārņemt grūtsirdība un nogurums, bet tas ir normāli – jau drīz jutīsiet enerģijas pieplūdi! Galvenais – organisms pats ar visu tiek galā, un tā atjaunošanās spējas ir apbrīnojamas!

Optimālais atslodzes laiks – 1-3 dienas, pēc tam mērenību vajadzētu ievērot vēl 2-3 mēnešus.

Lūk, daži padomi.

■ Vēlams ēst mazāk, lai nepieciešamo enerģiju organisms ņemtu no esošajām tauku rezervēm, tomēr vēl svarīgāk ir pievērst lielāku uzmanību tam, ko ēd. Nevajag aizrauties ar gaļas un miltu ēdieniem, arī ar piena produktiem, jāatsakās no ceptiem un citiem grūti sagremojamiem, trekniem ēdieniem, kas rada smaguma sajūtu.

■ Kļūda ir neēst nemaz un badoties – tas organismam tikai rada stresu. Jāēd mēreni, ar baudu, vismaz 5-6 reizes dienā.

■ Populārākais atslodzes veids – lietot vienu konkrētu produktu. Piemēram, dienas laikā apēst 1,5 kg svaigu augļu un dārzeņu vai 300 g vājpiena biezpiena un izdzert vienu litru kefīra, paniņu vai lakto. Pēc dažu dienu atslodzes turpmākos pāris mēnešus ēdienkarti var papildināt ar augļu un dārzeņu salātiem, auzām, griķiem, diedzētiem graudiem, liesu gaļu, zivīm, žāvētiem augļiem utt.

■ Uzmundrinošam dienas sākumam un organisma stiprināšanai – tējkarote ziedputekšņu vai bišu maizes.

■ Dienas laikā jāuzņem 1,5-2 l šķidruma: ūdens, attīrošas zāļu tējas, svaigi spiestas sulas (ābolu un ingvera, burkānu, ķirbju u.c.). Tas palīdz no organisma ātrāk izvadīt šlakvielas, kas uzkrājušās gan no apkārtējās vides, gan ar uzturā lietoto nekvalitatīvo pārtiku.

■ 20 minūtes dienā ieteicams pavadīt klusā vietā un mierīgi elpot, meditēt. Un tā – katru dienu divas nedēļas. Tas ne tikai stabilizē nervu sistēmu un ļauj atgūt iekšējo harmoniju, par ko liecina fi ziskā enerģija un pozitīvais noskaņojums, bet organisms sāk arī darboties aktīvāk, izvadot šlakvielas.

Veselīgo produktu TOP 6

Avokado – pazemina holesterīna līmeni un paplašina asinsvadus, bet tā sastāvā esošais glutations palīdz aknām atbrīvoties no toksīniem.
Bietes – stabilizē skābju un sārmu līdzsvaru asinīs, palīdz attīrīt asinis un aknas.
Dzērvenes – satur daudz vielu, kas aizsargā šūnas pret brīvo radikāļu kaitīgo iedarbību.
Kāposti – veicina zarnu trakta darbību, palīdz aknām atbrīvoties no kaitīgajām vielām.
Ķiploki – iznīcina kaitīgās baktērijas, zarnu parazītus un vīrusus gan asinīs, gan iekšējos orgānos, arī elpceļos.
Mandeles – bagātīgi satur monopiesātinātās taukskābes, kas veicina holesterīna izdalīšanos no organisma un zarnu trakta attīrīšanos.
Savukārt kalcijs, magnijs, šķiedrvielas un olbaltumvielas palīdz stabilizēt cukura līmeni asinīs.

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.