LV
RU

Izplešam spārnus!

Izplešam spārnus! Sagurums, nepatika pret tumsu, ilgas pēc pavasara? No vienas puses, tas ir normāli, bet varbūt ķermenis tā grib pavēstīt par savām problēmām?


Pacilātība, Ziemassvētkus un Jaungadu gaidot, nu pierimusi un iestājusies tāda kā vilšanās, skumjas, neziņa. It kā nekas īpašs nenotiek un tuvākajā laikā arī nav gaidāms, tāpēc nav kur steigties un nav ko iesākt... Ja šī sajūta ir pārejoša, tad viss kārtībā, bet, ja neoma ievilkusies jau ilgāk par pāris nedēļām, tad jādomā, ko darīt. Atcerieties, kā rīkojās Minhauzens – no purva sevi izvilka pats aiz bizes. Arī mēs tā varam!

Vingrošana pie atvērta loga

‣ Dziļi ieelpojiet, aizturiet elpu uz 10 sekundēm, tad strauji izelpojiet. Atslābiniet muskuļus, veicot purināšanas kustības. Vingrojumu atkārtojiet 5-7 reizes.

‣ Pārmaiņus pacelieties pirkstgalos, pēc tam uz papēžiem. Vingrojumu izdariet desmit reizes. Tad apsēdieties un atbrīvojiet kāju muskuļus.

‣ Ar pirkstgalu spilventiņiem paberzējiet aizauss pauguru – tas uzlabo asiņu pieplūdi galvai un mazina nervu spriedzi. Šos vingrojumus var izdarīt arī ārā, pastaigas laikā.

Depresijas izvēdināšana

Nogurums var būt vairāk emocionāls, nevis fizisks, tāpēc svarīgi regulāri izgulēties un stiprināt imunitāti. Netaupiet elektrību, apgaismojot savu māju – gaisma stimulē bioloģiskos procesus, palīdz organismam atgūt līdzsvaru. Vairāk gaismas patiešām ir ļoti iedarbīgi – stress mazinās, prāts atbrīvojas no uzmācīgām skumjām, bēdīgām domām.

Saules vitamīns

Ziemeļu platuma grādos, arī Latvijā, D vitamīna sintēze gada tumšajā gadalaikā organismā sarūk, un tas var radīt veselības problēmas. Konsultējoties ar ģimenes ārstu vai farmaceitu, ieteicams lietot aptiekās nopērkamos D vitamīna preparātus. Uzturā ieteicams iekļaut lasi, siļķi un citas treknas zivis, arī ikrus un olas dzeltenumu.

! D vitamīna līmeni var noskaidrot, veicot attiecīgas asinsanalīzes.

Elpošana ceļ spārnos!

Dziļa un vienmērīga elpošana atbrīvo organismu no ogļskābās gāzes un piegādā skābekli. Svarīgi elpot caur degunu – tā organisms atbrīvojas no uzkrātajiem toksīniem, uzlabojas sirds un asinsvadu sistēmas darbība, aktivizējas vielmaiņa, nostiprinās imunitāte. Un vienlaikus mazinās arī nelāgā pašsajūta!

Ir speciālas elpošanas tehnikas, piemēram, elpošana ar vēderu – diafragmu. Tā ļauj uzņemt sevišķi lielu gaisa apjomu. Jādara tā: ieelpo caur degunu (pleci nav jāceļ līdzi) un vienmērīgi, lēni izelpo caur muti (vaigi nav jāpiepūš). Tas mazina saspringumu un kliedē trauksmi. Starp izelpu un ieelpu nepieciešama neliela pauze – tas mazina sasprindzinājumu. Elpojot ar vēderu, aktivizējas arī zarnu un aknu darbība. Ik dienu ieteicami 5-10 minūtes ilgi elpošanas vingrinājumi. Izplešam spārnus!
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.