LV
RU

Kā pareizi mazgāt matus

Kā pareizi mazgāt matus ● Šampūnu nevajag lietot pārspīlēti daudz. Ceturtdaļa saujas ir pietiekami vidēji garu matu īpašniecēm. Ja šampūnu lieto vairāk, rodas pārāk daudz putu, kas apgrūtina galvas masāžu un skalošanu.
● Svarīga ir pareiza matu mazgāšana. Ar pirkstu galiem maigi masējot galvas ādu, mazgā no priekšpuses uz aizmuguri. Šādi tiek veicināta asinsrite un matu augšanu.
● Karsts ūdens nomazgā tauku kārtas aizsargslāni, tādējādi pastiprinot tauku dziedzeru aktivitāti, un mati ātrāk kļūst netīri. Savukārt auksts ūdens neļauj izskalot putas. Matus mazgā ar ūdeni istabas temperatūrā un rūpīgi izskalo, tad noskalo ar vēsu ūdens strūklu.
● Balinātiem vai krāsotiem blondiem matiem attīrošais šampūns nepieciešams reizi nedēļā, jo mati parasti kļūst poraini, tāpēc viegli uzņem nevēlamu kaitējumu no apkārtējās vides – pilsētas gaisa, krāna ūdens, matu lakas utt.

! Šampūns ir derīgs apmēram divus gadus. Pēc tam tā iedarbība zūd, sāk izdalīties kaitīgas ķīmiskās vielas.

Der zināt

* Superapjomīgi mati ir nevis šampūna, bet matu ruļļu un friziera darba rezultāts.
*
Citrons, ko pievieno skalojamam ūdenim, var kairināt galvas ādu un matu folikulas, bet piparmētra un mentols – izraisīt alerģisku reakciju
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.