LV
RU

"Latvijas aptieka" – diabēta pacientiem!

Cukura diabēts ir nopietna slimība ar daudzveidīgiem sarežģījumiem. Līdz šim Latvijas aptieka ir pievērsusi uzmanību cukura diabēta pacienta sirds un asinsvadu sistēmas stāvoklim, roku un kāju nerviem, kā arī dzīves kvalitātes uzlabošanai.
Taču arvien biežāk sabiedrībā tiek akcentēta D vitamīna saikne ar diabētu. Pēdējos desmit gados pētnieki atklājuši, ka D vitamīnam ir būtiska nozīme cukura diabēta profilaksē un cukura diabēta norisē.

Lai uzlabotu diabēta pacientu dzīves kvalitāti un ietaupītu viņu līdzekļus, Latvijas aptieka diabēta pacientu atbalsta programmas ietvaros I tipa diabēta pacientiem dāvinās Akcentum D vitamīnu 10 ml*.

Lai saņemtu Akcentum D vitamīnu 10 ml, pacientam Latvijas aptiekā jāuzrāda recepte (elektroniskā vai papīra formāta) insulīna iegādei, kas apliecinās, ka minētā persona ir 1. tipa diabēta pacients.

*Akcija spēkā no 2018. gada 10. februāra līdz 28. februārim vai kamēr aptiekā ir pieejami Akcentum D vitamīna dāvanu iepakojumi. Katram pacientam tiek izsniegts viens Akcentum D vitamīna 10 ml iepakojums.


Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.