LV
RU

Mīti un patiesība par skriešanu ziemā.

Mīti un patiesība par skriešanu ziemā. Sports Akileine* īpaši Latvijas aptiekai


Pastāv dažādi viedokļi, teorijas un pieredzes par skriešanu ziemā. Ar šo rakstu nepretendējam uz vienīgo taisnību, vien mēģinām “iesēt” kādu domu skrējēju prātos un, iespējams, izaicināt uz diskusiju – pieredzes apmaiņu.

 

Skrienot ziemā, tiek sadedzināts vairāk kaloriju? 

Kad skrienat ziemā pa sniegu vai dubļiem, jūs sadedzināt tikpat daudz kaloriju, kā jebkurā citā gadalaikā. Protams, pārāk silts apģērbs veicina kaloriju sadegšanu, bet ar siltu apģērbu šajā gadījumā saprotam kareivju vai tūristu zābakus un siltu, biezu kažoku, nevis jūsu apģērbu ziemai no termoregulējoša auduma.Tātad, doma, ka sadeg vairāk kaloriju, ir mānīga.

 

Aukstā laikā jāiet biežāk uztualeti, tātad tiek zaudēts vairāk šķidruma, līdz ar to ir jāpalielina izdzertā šķidruma daudzums.

Aukstuma dēļ var rasties tā saucamā aukstuma diurēze, un tas nozīmē, ka jūs tiešām tērēsiet vairāk šķidruma. Kad āda sasalst, asinis no tās "aizplūst" un aktīvi cirkulē, tad sirds cenšas atbrīvoties no liekā šķidruma organismā. Taču pat vidējas intensitātes vingrinājumi ļauj izvairīties no aukstuma diarēzes simptomiem. Šķidruma krājumus aukstā laikā papildināt ir svarīgi, tomēr nevajag aizrauties. Jāpatur prātā, ka aukstā laikā šķidruma zudums ir stipri mazāks, kā karstā vasaras dienā.

Svarīgi turēt siltumā galvu.

Daži uzskata, ka cilvēks zaudē 50-80% siltuma cau rgalvu. Ja tas notiktu, tad mēs varētu staigāt neapģērbti, lai tik būtu galva siltumā. Asinsvadi aukstumā sašaurinās, un caur tiem tiek zaudēts siltums. Galva ir aptuveni tikai 9% no mūsu ķermeņa laukuma. Jāpatur prātā, ka arī tas ir laukums, caur kuru zaudējam siltumu, un līdz ar to labāk cepuri uzvilkt.

 

Iesildīties vajag telpās

Ja ārā ir ļoti auksts, cilvēki izvēlas iesildīties telpās. Tik pat svarīgi ir pēc skrējiena vingrojumus veikt telpās, ja temperatūra ir zem mīnus 10 grādiem, tad labāk vingrojumus pēc slodzes arī veikt telpās.

Kā ģērbties, ja termometra stabiņš ir zem nulles?

Universālas atbildes nav. Katram cilvēkam ir atšķirīgs imunitātes līmenis.Nav svarīgi, cik daudz apģērbu esat uzvilcis, svarīgi, lai mitrums (sviedri) spētu iztvaikot, jo caur mitrumu siltums izdalās vairākas reizes ātrāk nekā caur sausu gaisu, tātad, gaisu caurlaidīgs, sauss apģērbs ir optimāls skrējienam vēsā laikā. Mitrs apģērbs mīnus 5 grādos organisma atdzišanu paātrina divtik.

*Sports Akileine - farmaceitu radīta, laboratoriski testēta, pasaulē pazīstama un atzīta, pieredzes bagāta (no 1946. gada),precīzi segmentēta produktu līnija

  • profesionāliem sportistiem,
  • amatieriem,
  • aktīvu dzīvesveidu mīlošiem cilvēkiem.

Šie līdzekļi palīdz sagatavot ķermeni fiziskām aktivitātēm, samazina sporta traumatismu, kā arī palīdz atjaunoties pēc fiziskām slodzēm. Produktu sastāvā tiek plaši iekļauti ārstniecības augi, augu valsts produkti, dabīgas eļļas, vitamīni. Ražota Monako.

Sports Akileine Relax gel

  • samazina muskuļu noguruma sajūtu,
  • optimizē atjaunošanos pēc sporta nodarbībām,
  • ļoti ātra uzsūkšanās,
  • nav taukains.

Sports Akileine Start gel

  • ļauj izvairīties no sastiepumiem,
  • iesilda bez dedzinošām sajūtām,
  • viegli uzsūcas, nav taukains,
  • atvieglo dinamisko iesildīšanos.

Īpaši aktuāls tiem, kas slodzes laikā izjūt krampju sajūtu.

 

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.