LV
RU

Vai ir atšķirība starp B1 vitamīnu – Benfotiamīnu un B1 vitamīnu – Tiamīnu?

Vai ir atšķirība starp B1 vitamīnu – Benfotiamīnu un B1 vitamīnu – Tiamīnu?

B1 vitamīna trūkums organismā var novest pie hipovitaminozes, kas izpaužās kā depresija, nogurdināmība, slikta atmiņa, apetītes trūkums, roku un kāju tirpšana.


B1 vitamīna deficīts var izraisīt polineiropātiju  kurai pamatā ir perifēro nervu šķiedru bojājums, kā arī veģetatīvās nervu sistēmas bojājums. Tiamīns – ir ūdenī šķīstošs B1 vitamīns. Benfotiamīns – ir taukos šķīstošs B1 vitamīns. B1 - Benfotiamīns izceļas ar šādām priekšrocībām:

 

1. Benfotiamīns, pateicoties lipofīlai struktūrai, uzsūcas ātrāk, labāk un lielākā apjomā

 

2. Benfotiamīns lielākā apjomā pārvēršas kokarboksilāzē – kofermentā, kas aktivizē vielmaiņu audos, uzlabo glikozes uzņemšanu, ka arī normalizē sirds un asinsvadu sistēmas funkcijas.

 

3. Pēc ļoti liela benfotiamīna daudzuma ieņemšanas smagas alerģiskas reakcijas netiek novērotas.

 

4. Benfotiamīnam neaizkavē zarnu peristaltiku, tam piemīt viegli uzbudinoša iedarbība uz gludo muskulatūru, neizsauc aizcietējumus.

 

5. Benfotiamīns ir bez garšas un smaržas, līdz ar to lietotājam nerodas tipiskā, nepatīkamā smarža, kādu var just pēc ūdenī škīstošā B1 vitamīna lietošanas.

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.