LV
RU

Bērnu zobu veselība

Bērnu zobu veselība Laine Seikstule, zobu higiēniste, uztura speciāliste. 



Ja bērnam uz zobiem ir balti plankumi

Iespējami 2 cēloņi:

1) pirmās redzamās zobu kariesa izpausmes, ko var izārstēt bez zoba urbšanas. Parasti veidojas pie smaganām zobu kakliņu rajonā, starpzobu rajonā un zobu kožamo virsmu rieviņās.

Iesaka- apmeklēt zobu higiēnistu, lietot mikroelementus saturošas zobu pastas, kas palīdzēs atjaunot zobu emalju.- piemēram, FORAMEN zobu pastu ar kalciju.

 2) rodas fluora pārdozēšanas rezultātā. Parasti atrodas uz zobu sānu un kožamām virsmām. Saglabājas visu mūžu tikai kā estētisks defekts. Speciāla ārstēšana nav nepieciešama.
 

Ja bērnam asiņo smaganas

Visbiežākais iemesls ir smaganu iekaisums (gingivīts). Parasti tas rodas sliktas zobu tīrīšanas dēļ uzkrājoties baktērijām. Neārstējot smaganu iekaisumu bērnam rodas sāpes un diskomforts ēdot un bailes tīrīt zobus. Tas var novest pie baktēriju iekļūšanas dziļākos audos, kas draud ar mikroorganismu iekļūšanu asinsritē un zobu balstošo audu zudumu.


Ko darīt?

Apmeklēt zobu higiēnistu, palīdzēt bērnam iztīŗīt zobus līdz 10 gadu vecumam!


FORAMEN ir piemērots bērniem, pusaudžiem- FORAMEN mutes kopšanas līdzekļi izstrādāti dažādām vecuma grupām nodrošinot zobu kopšanu visa mūža garumā. Bērniem un pusaudžiem izstrādātās zobu pastas un mutes skalojamie līdzekļi ir raksturīgi ar nekaitīgu fluorīdu devu un ir bagātināti ar kalciju, kas ir galvenais elements izturīgas zobu emaljas veidošanā. Produktiem ir patīkama atsvaidzinoša garša, kas atbilst bērnu un pusaudžu gaumei. Bērnu un pusaudžu zobu birstēm ir ļoti plašs sortiments atbilstoši ikvienam vecumam, tās veidotas ņemot vērā ergonomiju un bērnu zobu tīrīšanas īpatnības un ir īpaši piemērotas maigām bērnu un pusaudžu smaganām.

 

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.