LV
RU

Farmaceita padoms par higiēnas preču izvēli

Farmaceita padoms par higiēnas preču izvēli Uz pircēju jautājumiem atbild AIJA HOMKA, "Latvijas aptiekas" farmaceite


Jautājums
. Ar ko atšķiras aptiekās pieejamie ieliktņi un paketes, kas speciāli domāti urīna uzsūkšanai, no parastajiem higiēniskajiem ieliktņiem un paketēm, ko lieto menstruāciju laikā?

Atbilde. Izdalījumu apjoms men stru ā ciju laikā ir daudz mazāks, nekā notiekot neplā no tai urīna noplūdei, un urīns ir ievērojami šķidrāks konsistences ziņā. Higiēniskajām paketēm virsma ātri kļūst slapja, tāpēc tās bieži jāmaina. Vajadzīgi ieliktņi un paketes, kas var uzsūkt daudz ātrāk un daudz vairāk šķidruma nekā parastās higiēniskās paketes menstruācijām. Pateicoties speciālam pildījumam, ieliktņi un paketes, kas speciāli domātas urīna uzsūkšanai, uzsūc līdz četrām reizēm vairāk šķidruma nekā parastās paketes, virsma ātri ir atkal sausa un nerada kairinājumu jutīgai ādai. Ne mazāk svarīgi ir neitralizēt nepatīkamo urīna aromātu, lai problēma nebūtu pamanāma apkārtējiem. Speciālās paketes un ieliktņi to nodrošina, bet, lietojot higiēniskās paketes menstruācijām, par to nevar būt drošs.

Jautājums. Kā zināt, kuras labāk izvēlēties?

Atbilde. Svarīgi saprast urīna noplūdes daudzumu vienā reizē. Ražotāji uz iepakojuma lieto pilienu simboliku – jo vairāk pilienu uz izstrādājuma iepakojuma, jo vairāk tas var uzsūkt.
• Ja noplūde ir tikai daži pilieni, kas parasti izdalās smejoties, klepojot, strauji mainot ķermeņa pozu, tad jāizvēlas plānie ieliktņi ar vienu pilienu uz iepakojuma.
• Ja noplūde ir ēdamkarote un vairāk, derēs paketes ar diviem vai vairāk pilieniem.
• Ja noplūde ir iespējama naktī, jāizvēlas paketes ar lielāko pilienu skaitu vai uzsūcošās bikses.

Jautājums. Kā zināt, kad izstrādājums jāmaina? Cik bieži to vajadzētu darīt?

Atbilde. Ieliktņi vai paketes jāmaina, kad tie ir pilni un vairs nevar iesūkt, virsma kļūst mitra. Atbilstoši izvēloties izstrādājumu noplūdes apjomam, optimāli ir lietot ne vairāk kā trīs izstrādājumus dienā.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.