LV
RU

Gadumijas noskaņās

Gadumijas noskaņās Liekas, ka pat gaiss virmo Ziemassvētku gaidās un gadumijas noskaņās! Svētku darbu saraksts kļūst arvien garāks: jāsarūpē dāvaniņas mīļajiem, jāuzraksta apsveikumi, jānopērk egle un rotājumi, jācep piparkūkas... Un domās jau Visumam rakstām savus jaunā gada plānus, centienus un mērķus.

Pag! Vispirms atliciniet laiku, lai nesteidzīgi izvērtētu to, kas piedzīvots šogad! Jā, bija gan priecīgi un laimīgi notikumi, patīkami pārsteigumi, mīļas tikšanās, gan spriedze, vilšanās, domstarpības, izaicinājumi, samierināšanās, ilgošanās un sajūta, ka pietrūkst laika. Jaunā gada tuvošanās ir kā brīnumains apsolījums, ka visu iespējams sākt no jauna, ka varam izvēlēties ceļus, pa kuriem iet, un īstenot pat vispārdrošākos sapņus! Jaunais gads vienmēr ir kā aizraujošs ceļojums nezināmajā, turklāt kaut ko brīnumainu sola katrs no divpadsmit mēnešiem.

Un mēs aicinām arī nākamgad jūs iegriezties kādā no mūsu aptiekām – ne tikai pēc nepieciešama medikamenta vai uztura bagātinātāja, bet arī lai iepazītos ar piedāvājumu, un varbūt pat saruna ar farmaceitu izrādīsies rosinoša!

Kā zināms, sāpes un kaites var rasties no kādas hroniskas slimības, un ārsti tāpēc allaž atgādina, ka jāvairās no spriedzes un noguruma, jāmācās ierobežot pārlieku skumjas un vispār atvēsināt savas sakāpinātās emocijas. Tas nemaz nav sarežģīti – nepieciešama tikai paškontrole un pastāvīgs treniņš. Jau senos laikos kāda hercogiene sev allaž esot atgādinājusi: „Sakārto savu sejas izteiksmi!” Nudien, emocijas ir koriģējamas – nav tik svarīgi, kas notiek, bet gan tas, kā to uztveram! Piemēram, stresa situācijās var skaitīt līdz 21. Septiņi ir eņģeļu skaitlis, tātad 21 būs veltījums trijiem eņģeļiem!

Lai jūsu Ziemassvētku vēstule ir ne vien vaļsirdīga, bet arī līksma un asprātīga! Ziemassvētku dāvanas patiesībā ir to dāvanu simbols, kuras mēs patiešām vēlētos pasniegt saviem mīļajiem – mīlestību, uzmanību, prieku, maigumu, saskaņu, veselību, aizrautību, brīnumu... Tāpēc iesaiņojiet tās ar savas sirds saitēm!

Ko dāvāt sev? Dāvājot citiem prieku, mēs dāvājam prieku arī sev. Un vienmēr esiet gatavi kaut kam jaunam!

Lai jaunais gads nāk ar ticību, uzticēšanos, līdzcietību, piedošanu, mierinājumu un veiksmi! Laimīgu 2018. gadu!

Jūsu Latvijas Aptieka
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.