LV
RU

Jo mums ir viena asinsrite...

Jo mums ir viena asinsrite... Pirms katras asins ziedošanas reizes aicinām rūpīgi izvērtēt savas spējas palīdzēt kādam atveseļoties vai izglābt dzīvību. Tas ietver ne vien drošas donora ikdienas gaitas, bet arī pārdomātu ēšanas režīmu, lai viņa ziedotās asinis nebūtu hilozas (taukainas).


Asinis vari ziedot pastāvīgajās asins ziedošanas vietās un izbraukumos.

2016. gadā Valsts asinsdonoru centrs veica 540 izbraukumus jeb par 26 vairāk nekā iepriekšējā gadā. Rīgā notika 293 izbraukumi, reģionos – 247: visvairāk Daugavpils novadā (19) un Rēzeknes novadā (13).

VADC mobilais autobuss veicis 164 izbraukumus, kas ir par desmit izbraukumiem mazāk nekā iepriekšējā gadā, toties donāciju skaits pieaudzis par 198 (19,1 %), nodrošinot 6207 donācijas.

Asinsdonoriem piedāvājam iepriekšēju pierakstu asins ziedo šanas procedūrai Valsts asinsdonoru centrā (Rīgā, Sēlpils ielā 9) un citos asins ziedošanas punktos Latvijā. Pierakstīties var pat divas nedēļas pirms procedūras VADC darbalaikā, zvanot uz informatīvo bezmaksas tālruni 80000003 vai reģistrējoties mājaslapā www.donors.lv

Pieraksts nav obligāts – tā ir tikai iespēja lielas rindas gadījumā ietaupīt savu laiku.

Latvijā ir deviņas asins ziedošanas vietas: VADC (Rīgā, Sēlpils ielā 9), Rīgas Austrumu KUS klīnika Gaiļezers, Daugavpils reģionālā slimnīca, Jēkabpils reģionālā slimnīca, Jelgavas pilsētas slimnīca, Liepājas reģionālā slimnīca, VADC Latgales filiāle Rēzeknē, Vidzemes slimnīca, Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca.

Tu vari atbalstīt asinsdonoru kustību:

• ziedojot asinis;

• piesakoties par brīvprātīgo un dodoties pie vecāko klašu skolēniem ar lekcijām;

• iesaistīties dažādos VADC pasākumos;

• organizēt izbraukumus savā skolā vai darbavietā un mudināt draugus vai kolēģus ziedot asinis vismaz trīs reizes gadā. Uzņēmumi var atbalstīt asinsdonoru kustību:

Uzņēmumi var atbalstīt asinsdonoru kustību:

• organizējot izbraukumus savā darbavietā (izbraukumu organizatore – Sabīna Teicāne, tālr. 67471474; mob. tālr. 29475216) un mudinot kolēģus ziedot asinis vismaz trīs reizes gadā;

• donoru uzkodu paciņai papildus pievienojot reklāmas produktus – pārtikas produktus, uztura bagātinātājus, higiēnas preces, īpašo piedāvājumu (atlaižu) kuponus, suvenīrus, reklāmas bukletus.

Jautājumu gadījumā zvani 80000003
Vairāk informācijas www.donors.lv

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.