LV
RU

Klepus atvieglošanai

Klepus atvieglošanai Klepu var izraisīt nosalušas vai samirkušas kājas, vīrusu un bakteriālās infekcijas. Parasti klepus ir sauss, tad kļūst mitrs. Atveseļošanās var ilgt 2-3 nedēļas.
Ja klepus nepāriet, jāgriežas pie ārsta. noteikti jāseko līdzi arī savai pašsajūtai un, protams, ķermeņa temperatūrai.

Sausu klepu atvieglo ārstniecības augu tējas, piemēram, māllēpes, mārsils, Islandes ķērpis, lakrica, piparmētra. no dabas līdzekļiem var izmantot sīpolu sīrupu (sīpolus sasmalcina, pievieno medu un ļauj, lai ievelkas) vai rutku sīrupu (rutku nedaudz izdobj, piepilda ar medu un lieto, kad sāk atdalīties sula). Klepu mīkstina arī silts piens, kam pievienots medus un šķipsniņa sodas. Ja klepus kļuvis kairinošs, krūtīs burbuļo, tad jālieto ķīmiskas uzbūves līdzekļi, bet par to izvēli jākonsultējas ar farmaceitu vai ārstu.

Ja klepus vairs nav sauss, kaklu var skalot ar sālsūdeni (1 tējkarote vārāmā sāls uz glāzi ūdens).

Klepus cēlonis ne vienmēr ir saaukstēšanās – to var izraisīt arī, piemēram, palielināts kuņģa skābes daudzums (provocē kafi ja, atsevišķi medikamenti utt.) vai sirds mazspēja.

! Saaukstēšanās gadījumā svarīgi laikus sākt ārstēšanos, ievērot miera režīmu, lietot daudz šķidruma un vēdināt telpas
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.