LV
RU

Labie darbi 2016. gadā

Labie darbi 2016. gadā Pateicība no klientiem, komplimenti no sadarbības partneriem, labi vārdi un smaids no pazīstamiem un svešiem – šie un tamlīdzīgi apbalvojumi rada prieku un vēlmi darboties vēl sparīgāk. Lūk, mūsu paveiktais! * Asinis ir dzīvība! Viena ziedotā asins deva palīdz trijiem cilvēkiem. Pagaidām Latvijā asinis ziedo tikai 1,7 procenti iedzīvotāju, 70 procentu to dara neregulāri, un visbiežāk pārliešanai trūkst rēzus negatīvo asiņu, jo tikai 15 procenti cilvēku ir rēzus negatīvi. Ja katrs donors asinis ziedotu vismaz trīs reizes gadā, to krājumi būtu stabili, slimnīcas tiktu nodrošinātas ar visām nepieciešamajām asins devām. Lai atbalstītu Valsts asinsdonoru centru un veicinātu asinsdonoru kustību, Latvijas aptieka tiem, kas asinis ziedo vismaz trīs reizes gadā, sarūpējusi Donora Sudraba karti, kas dod iespēju saņemt atlaides mūsu aptiekās un sadarbības partneru medicīnas iestādēs.

* Sociālie un labdarības projekti. Sadarbībā ar Ādažu novada domes sociālo dienestu Latvijas aptiekas Sudraba kartes janvārī saņēma Ādažu novada 1. un 2. grupas invalīdi, bērni invalīdi, bērni, kuri slimo ar celiakiju, un Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieki. Arī starptautisko operāciju veterāniem Sudraba karte nodrošina pieejamāku un ekonomiski izdevīgāku veselības aprūpi un aptiekas produkcijas iegādi visās mūsu farmācijas iestādēs.

* Palīdzības programmas un dāvanas. Katram medikamenta (tai skaitā kompensējamā) vai medicīnas preču pirkumam, kas paredzēti cukura diabēta slimniekiem, pievienojām atlaižu kuponu diabēta pacientiem uzturā svarīgu pārtikas produktu iegādei veikalu tīklā Mego. Savukārt, pērkot preci aptiekā, klientiem šoruden bija iespēja saņemt dāvanu karti no Baltic Beach Hotel & SPA vai Valmieras sporta rehabilitācijas centra, dāvanu karti kalorimetrijas veikšanai Sporta laboratorijā vai sporta ārsta apmeklējumam, utt. Skolēniem, vēlot veiksmīgu un veselīgu jauno mācību gadu, Latvijas aptieka dāvināja stilīgu grāmatzīmi ar magnētiņiem.

* Lai dzimst vairāk bērnu! Jaunas dzīvībiņas nākšana pasaulē ir priecīgs notikums ģimenē, un arī valsts ir lepna par to. Latvijas aptieka jau otro gadu atbalsta jaunās māmiņas, dāvinot viņām modernas un ērtas Māmiņu somas ar noderīgu lietu komplektu, kuponiem pirkumiem aptiekā ar prāvu atlaidi utt. Šogad pieprasījums pēc somām bija tik liels, ka dāvinājumu izsniegšanu organizējām pat divas reizes!

* Sadarbība ar pašvaldībām. Pateicoties vietējām pašvaldībām, Čeku grāmatiņas tagad ir pieejamas arī Jelgavā, Ogrē un pat tur, kur Latvijas aptiekas farmācijas iestāžu vēl nav, – Vārkavā, Sīļukalnā un Smiltenē. Sadarbībā ar Skrundas novada pašvaldību izsniedzām vairāk nekā 1000 Čeku grāmatiņas šī novada pensionāriem, invalīdiem un cilvēkiem, kuriem ir visai prāvs medikamentu un uztura bagātinātāju patēriņš. Savukārt ar Valmieras pilsētas domes atbalstu rīkojām bezmaksas dzirdes pārbaudi ar elektroakustisko aparatūru.

* Vēl uz gadu. Šovasar vēl uz gadu Latvijas aptieka pagarināja sadarbības līgumu ar Latvijas Pensionāru federāciju. Viens no veiksmīgākajiem projektiem ir Čeku grāmatiņas. Tās paredzētas pensionāriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī tiem, kuriem ir liels medikamentu un uztura bagātinātāju patēriņš. Atlaide paredzēta jebkura bezrecepšu un recepšu medikamenta (izņemot kompensējamos), uztura bagātinātāja un medicīnas preces iegādei. Viena pirkuma laikā iespējams iegādāties vairākus produktus, kas norādīti kuponā.

* Par sportiskajiem un ņiprajiem! Šogad Latvijas aptieka atbalstīja divus ievērojamus projektus – ceļotājus pa Lielo Himalaju ceļu un uz Eiropas tālāko ziemeļu punktu Nordkapu. Lepojamies, ka pieredzējušie alpīnisti Vladimirs Žilkins un Anastasija Bosiha nu ir pirmie no Latvijas un otrie no Eiropas, kas veikuši vienu no garākajiem un sarežģītākajiem augstkalnu maršrutiem pasaulē – 110 dienās viņi pievārēja 1658 kilometrus, šķērsoja daudz upju, augstkalnu plato un ieleju, 35 kalnu pārejas, no kurām 12 bija augstākas par 5000 metriem, divas – virs 6000 metriem un trīs – tehniskas (6180, 6125 un 5755 metri), kuru šķērsošanai vajadzēja virvi, kāpšļus, leduscirtni un citu ekipējumu. Savukārt ar velosipēdiem uz Nordkapu Norvēģijā devās invalīdu un viņu draugu organizācijas Apeirons pārstāvji – students, vides pieejamības eksperts Jurģis Briedis un projektu koordinators Juris Pabērzs. Mērķis – pievērst sabiedrības uzmanību, ka arī cilvēki ar īpašām vajadzībām vēlas pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā. Divu nedēļu laikā abi ceļotāji pieveica 2115 kilometru pa šoseju, smilšainiem un akmeņainiem meža ceļiem un pat bezceļiem, brīžiem cīnoties ar niknu pretvēju un priecājoties par ziemeļbriežiem.

* Vēl viena jauna karte. Arvien lielāku popularitāti sporta amatieru un profesionāļu vidū iemanto jaunā Latvijas aptiekas pastāvīgo klientu programma Tavam sportam, kas nodrošina ne tikai īpašas atlaides visās mūsu aptiekās un sadarbības partneru ārstniecības centros, bet arī papildu atlaides mūsu aptieku Sporta plaukta sortimentam – pasaules līmeņa zīmoliem (sporta kosmētika, uztura bagātinātāji, medicīnas preces ķermeņa sagatavošanai fiziskām aktivitātēm, atjaunošanai pēc fiziskas slodzes un aizsardzībai). Sudraba karti Tavam sportam pirmie šovasar saņēma apvidus orientēšanās komandu sporta veida rogaininga Latvijas čempionāta dalībnieki. To savā īpašumā jau ir ieguvuši arī Murjāņu sporta ģimnāzijas kausa sacensību, Latvijas riteņbraukšanas čempionāta un pludmales volejbola čempionāta Latvijas pludmale 2016 dalībnieki.

* Modernas aptiekas. Zāļu ražotājam Olainfarm piederošā SIA Latvijas aptieka mazumtirdzniecībā darbojas kopš 2011. gada nogales, un tai ir jau vairāk nekā 60 aptiekas. Šogad jaunas farmācijas iestādes iekārtotas Ventspilī un Pļaviņās, bet Rīgā to skaits vēl palielinājies. Jaunā dizaina koncepta aptieka ar plašu – arī bērnu preču un kosmētikas – sortimentu atrodas Pārdaugavā, pie pašas Jelgavas šosejas – Rīgā, Vienības gatvē 109, un arī aptiekai Rīgā, Lomonosova ielā 6, tagad ir plašas un ērtas telpas un daudzveidīgs sortiments, Vairākas farmācijas iestādes rekonstruētas, radot papildu ērtības gan klientiem, gan darbiniekiem. Piemēram, aptiekā Dundagā tirdzniecības zāle nu ir divreiz lielāka, vēl plašāks sortiments, un klienti atzinīgi vērtē arī Latvijas aptiekas jauno dizaina konceptu – Dundagas fotogrāfijas, kas uzņemtas no putna lidojuma.

* Farmaceiti – ir un būs! Latvijas aptieka saviem darbiniekiem regulāri rīko seminārus farmaceitiskās aprūpes celšanai. Sadarbībā ar Rīgas 1. medicīnas koledžu uzsākta farmaceitu asistentu apmācība. Divu gadu garumā atbalstīsim savus studentus, nodrošinot viņiem pastāvīgu prakses vietu un stipendiju. Mērķis – lai jaunie speciālisti, apguvuši gan profesionālās zināšanas, gan praktiskās prasmes aptiekā, pēc koledžas beigšanas uzreiz būtu gatavi pievienoties mūsu aptiekāru draudzīgajai komandai. NB! Latvijas aptieka ikvienam interesentam, kuram ir izglītība farmācijā, piedāvā lieliskas karjeras iespējas. Piezvaniet (tel. 29608686), un vienosimies par tikšanos! Ja pārrunas būs auglīgas, tad arī kandidāta ieteicējam no mums – dāvana!

* Savējiem uzticas. Ik rudeni Latvijas farmaceitu biedrība (LFB) organizē sociālo kampaņu „Vai tev ir savs farmaceits?” ar mērķi veidot ilgstošu sadarbību starp klientiem un farmaceitiem. Tajā aktīvi iesaistās arī Latvijas aptiekas tīkla farmācijas iestādes. Tiekoties ar klientiem, mūsu farmaceiti arī šoreiz stāstīja par drošu un efektīvu zāļu lietošanu, uzsverot, ka aptiekās ir zinošākie augstas kvalifikācijas speciālisti par medikamentiem, ka tur pēc padoma griežas arī citi veselības aprūpes speciālisti, tostarp ārsti. Savukārt mēs no saviem klientiem saņēmām daudz noderīgu ieteikumu.

* Akcentum popularitāte pieaug. Kopš 2014. gada Latvijas aptiekas zīmols – līnija Akcentum – gūst arvien lielāku interesi. Klientiem piedāvājam unikālus produktus, kuriem farmācijas mazumtirdzniecībā nav līdzīgu. Šogad produktu klāsts papildinājies ar jauniem uztura bagātinātājiem.

* Ar savu artavu. Asociācija Latgales priekšpilsētas attīstībai izveidota pēc pašu rīdzinieku iniciatīvas, un jau īstenoti vairāki projekti: labiekārtoti pagalmi, pārveidoti iekšpagalmi, kaimiņi kopā svin pagalma svētkus, rīko sporta pasākumus, kulinārijas kursus utt. Pasākumu Maskavas forštate – mūsu apkaime šoruden atbalstīja arī Latvijas aptieka, sniedzot konsultācijas par veselības profilaksi, diagnostikas iespējām utt.

* Atbalsts Summertime. Šovasar jau 12. reizi Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, uz starptautisko mūzikas festivālu, kura patronese ir izcilā operdziedātāja Inese Galante, ieradās zvaigznes no Portugāles, Nīderlandes, Āfrikas, Krievijas un citām valstīm. Latvijas aptieka kopā ar Ineses Galantes fondu mākslas cienītājiem bija sarūpējusi loteriju un iespēju laimēt biļetes uz šiem koncertiem.

* Grāmatu draugiem. Viena no visbrīnišķīgākajām dāvanām ir grāmata, tāpēc Latvijas aptieka aicināja ikvienu dalīties ar tām. Atsaucīgi bija arī mūsu farmaceiti. Akcijā tika savākts gandrīz pustūkstotis grāmatu, un nu tām ir jauni draugi!

* Sekojiet mums! Komunikācija ar mūsu sekotājiem sociālajos tīklos vēršas plašumā, mūsu profils Facebook un mājaslapa www.latvijasaptiekas.lv piesaista arvien jaunus interesentus. Arī turpmāk centīsimies jūs iepriecināt gan ar noderīgu informāciju, gan ar radošiem konkursiem, loterijām un vērtīgām balvām!
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.