LV
RU

LATVIJAS APTIEKA atbalsta SUMMERTIME

LATVIJAS APTIEKA atbalsta SUMMERTIME Starptautiskais mūzikas festivāls, kura patronese ir slavenā operdziedātāja, izcilā soprāna īpašniece Inese Galante, šovasar Dzintaru koncertzālē notiek jau 11. reizi. No 1. līdz 16. augustam skanēs daudzveidīga muzikālā programma – simfoniskās, kamermūzikas un džeza koncerti, piedalīsies pasaules mūzikas spilgtākie pārstāvji.

Šā gada festivāla tematiskais ietvars ir balss visās tās izpausmēs: raupja, maiga, pavedinoša, dejojoša, iepriecinoša… Ne velti svētku moto ir Balss un personība. Par cilvēka balss ietekmi uz personību varēs pārliecināties arī festivāla jaunievedumā – bezmaksas meistarklasēs, ko Jūrmalas Kultūras centrā vadīs vairāki viesi – pasaulē atzītas mūzikas zvaigznes, kas ieguvušas prestižas balvas – Grammy, Echo Klassik utt. Tādēļ šogad Summertime – aicina Inese Galante ne tikai solās kļūt par īpašu Jūrmalas un visas Latvijas kultūras dzīves notikumu, bet arī pa darīs Jūrmalu par muzikālās izglītības centru. Pieteikties meistarklasēm, kas festivāla nedēļā notiks Jūr malas Kultūras centrā, iespējams Ineses Galantes talantu konkursa mājaslapā www.inesesgalantestalanti.lv. Festivāla programma arī šogad ir žanriski daudzveidīga – no klasiskās mūzikas līdz džezam un bosanovai. Inese Galante, aicinot mūziķus, veidojusi teicamu līdzsvaru starp to māks li nie ku piesaistīšanu, kuri festivālā viesosies pirmoreizi, un Summertime – aicina Inese Galante nemainīga jām vērtībām, kas raksturo tā augstās mākslinieciskās kvalitātes. Līdzās visaugstākā līmeņa pašmāju mūziķiem uzstāsies viesi no Kanādas, ASV, Spānijas, Krievijas, Vācijas un Lielbritānijas. Neatņemama festivāla sastāvdaļa ir jauno mūziķu – mūzikas konkursa Ineses Galantes talanti.

Festivāla Summertime – aicina Inese Galante programma

10. augustā plkst.19 Lidija Baiha. Vijoles balss
11. augustā plkst.19 Canadian Brass. Mūzika. Iedvesma. Enerģija
12. augustā plkst.19 Andrea Motisa. Vidusjūras mirdzums
13. augustā plkst.19 Bel canto dzīres ar Inesi Galanti
14. augustā plkst.19 The Swingles. Piektdienas vakars a cappella noskaņā
15. augustā plkst.19 Džoijs Morants. Danils Krāmers. Ņujorka-Maskava-Ņūorleāna
16. augustā plkst.18 Gala Galante

Informācija par festivālu: www.festivalsummertime.com un www.inesegalante.com
Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

Latvijas aptieka kopā ar Ineses Galantes fondu aicina jūlijā un augustā piedalīties konkursos "Latvijas aptiekas" profilā Facebook https://www.facebook.com/latvijasaptiekas, kuros varēs laimēt biļetes uz koncertiem.

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.