LV
RU

Latvijas aptieka: labie darbi

Latvijas aptieka: labie darbi

Ikdienā paveiktais summējas un rada gandarījumu. Lūk, mūsu labie darbi!


Jaunas aptiekas.

Zāļu ražotājam Olainfarm piederošajai SIA Latvijas aptieka jau ir vairāk nekā 60 farmācijas iestādes. Nesen jauna aptieka atvērta Latgales pilsētā Kārsavā. Pirmie klienti saņēma pārsteiguma veltes – populārā Latvijas aptiekas zīmola Akcentum uztura bagātinātājus, stilīgas magnetizētās grāmatzīmes un 3D lineālus ar reizrēķina tabulu, par kuriem īpaši priecājās jaunā paaudze. Nu arī kārsavieši var baudīt priekšrocības, ko sniedz pastāvīgo klientu Sudraba karte.

Savukārt Rīgā renovētas divas aptiekas – P. Lejiņa ielā un Kurzemes prospektā, tur paplašināts sortiments, īpaši kosmētika. Kā jau mūsu aptiekās ierasts, arī šajās ir moderns dizains, ko papildina Mihaila Ignata aerofotogrāfijas. Jāpiebilst, ka fotogrāfs šim žanram jau ir veltījis desmit gadus un viņa veikums atzinīgi novērtēts vairākās starptautiskās izstādēs.

Atbalsts senioriem.

Latvijas aptieka vienmēr ar īpašu cieņu izturas pret senioriem, un viņi atzinīgi novērtē daudzus mūsu projektus, piemēram, Čeku grāmatiņas (pensionāriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī tiem, kuriem ir liels medikamentu un uztura bagātinātāju patēriņš), Senioru aptiekas utt. Vairākus gadus auglīgā sadarbība ar Latvijas Pensionāru federāciju šogad gājusi vēl plašumā – kopš janvāra Latvijas aptieka ne tikai finansē avīzes Latvijas Pensionārs izdošanu, bet arī veido tās pielikumu Labai Dzīvošanai, kas gūst arvien lielāku popularitāti ar izglītojošu, noderīgu un aizraujošu lasāmvielu un erudīcijas konkursiem.

Zināt nekad nav par daudz!

Un mācīties nekad nav par vēlu! Tāpēc Latvijas aptiekas speciālisti regulāri dodas uz dažādām Latvijas vietām ar izglītojošām lekcijām. Šogad jau divas reizes esam ciemojušies Rēzeknē: februārī pilsētas diabēta biedrībā notika lekcija par ādas kopšanu, bet aprīlī invalīdu biedrībā – par delikāto tēmu Inkontinence jeb nespēja aizturēt izkārnījumu vai urīna izvadīšanu, un abās apvienībās klātesošos iepazīstinājām ar aparātu kaulu stiprības jeb kaulu minerālo blīvumu (KMB) noteikšanai, kas ļauj laikus uzsākt ārstēšanos un izvairīties no kaulu lūzumiem. Atgādinām: kaulu blīvumu vēlams pārbaudīt sievietēm pēc 50 gadu vecuma un mazkustīgiem cilvēkiem, kā arī tiem, kas lieto glikokortikosteroīdus (prednizolonu), antikonvulsantus vai tml. medikamentus; tiem, kam ir D vitamīna un kalcija deficīts; tiem, kas smēķē un pārmērīgi lieto alkoholu, kafiju un gāzētos dzērienus.


Sportiskajiem.

Sporta amatieru un profesionāļu vidū popularitāti iemantojusi Latvijas aptiekas pastāvīgo klientu programma Tavam sportam, kas nodrošina īpašas atlaides visās mūsu aptiekās un sadarbības partneru ārstniecības centros, kā arī papildu atlaides mūsu aptieku Sporta plaukta sortimentam – pasaules līmeņa zīmoliem (sporta kosmētika, uztura bagātinātāji, medicīnas preces ķermeņa sagatavošanai fiziskām aktivitātēm, atjaunošanai pēc fiziskas slodzes un aizsardzībai). Kartes Tavam sportam jaunie īpašnieki ir Latgales Centrālā auto-moto kluba un Ventspils kluba Maratons biedri. Turpinot sadarbību ar Entuziastu līgu, Latvijas aptieka to sarūpējusi arī Entuziastu Volejbola līgas (EVL) biedriem. Turklāt tās komanda ELLE piedalās interesantā testā – pārbauda vienas no pasaulē vadošajām precīzi segmentētajām sporta produktu līnijām Sport Akileine produktus ķermeņa sagatavošanai fiziskajām aktivitātēm – Start (muskuļu iesildīšanai) un Relax (muskuļu atslābināšanai pēc slodzes). Latvijas aptieka valstī ir vienīgais aptieku tīkls, kura sortimentā ir šis farmaceitu radītais un laboratoriski testētais pasaules līmeņa sporta kosmētikas zīmols.


• MFD mobilā diagnostika.

Latvijas aptiekas klienti jau pieraduši, ka moderni aprīkotais autobuss periodiski ierodas dažādās Latvijas vietās, un augstas klases speciālisti ar mūsdienīgu aparatūru veic rentgena, mamogrāfijas, elektrokardiogrāfijas, asinsanalīžu un urīna laboratoriskos izmeklējumus. Aprīļa beigās moderni aprīkotais buss ar klientiem, sevišķi mūsu Sudraba kartes īpašniekiem, izdevīgiem piedāvājumiem pirmo reizi bija Kārsavā. Paldies mūsu sadarbības partnerim MFD Veselības grupai!


• Prāta asināšanai.

Latvijas aptieka kļuvusi par Kārsavas novada sporta kluba Kuorsova jaunā un skatītāju atzinību jau iemantojušā pasākuma Pruota spielis „Aļberts” („Prāta spēles „Alberts”) atbalstītājiem. Uz Ziemassvētkiem tiks apkopoti rezultāti un noteiktas trīs labākās komandas kopvērtējumā.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.