LV
RU

Skrundas aptieka - klientu iecienīta

Skrundas aptieka - klientu iecienīta Latvijas aptieka pamatoti lepojas ar savām aptiekām, kas nes Latvijas vārdu. Viena no tām atrodas Kurzemes pērlē, Latvijas jaunākajā pilsētā Skrundā (pilsētas tiesības tai piešķirtas 1996. gadā).

Vienmēr smaidīgas un atsaucīgas
Pārfrazējot teātra reformatora Staņislavska labi zināmo teicienu, ka teātris sākas ar garderobi, var teikt, ka aptieka sākas ar tās darbiniecēm – viņas ir pirmās, ko satiek šīs farmācijas iestādes apmeklētāji. Skrundeniekiem palaimējies – aptiekā strādā trīs augstas raudzes farmaceites! Vecā gvarde – Ausma Pavlovska un Mairita Pinkovska – ir pieredzējušas aptieķnieces, vienmēr smaidīgas un atsaucīgas. Mazpilsētā tā ir norma – sirsnība un iejūtība nav greznība!

Par aptiekas vadītāju nesen kļuvusi jaunā farmaceite Sanita Siksna. Uz Skrundu viņa pārcēlusies no Rīgas, kur strādāja par Rīgas Stradiņa universitātes mācībspēku, bet nu savas darba gaitas turpina dzimtajā pusē. Sanita priecājas par kolēģēm – tas ir svarīgi, ka viņas cita uz citu var paļauties un klienti uzticas. Aptieku apmeklē ne tikai vietējie (pilsētā, kas ir novada centrs, atrodas dažādas iestādes, arī vidusskola, arodvidusskola, bērnudārzs un pāris viesu namu), bet nereti iegriežas arī garāmbraucēji (tuvumā ir autoceļš A9) – parasti ienāk bez īpašas vajadzības, tikai ziņkāres mudināti, taču turpmāk jau kļūst par pastāvīgiem klientiem. Aptieka ir mājīgi iekārtota, un šeit laipni apkalpoti tiek visi, turklāt farmaceites ne tikai paskaidro par zāļu un uztura bagātinātāju lietošanu un, ja vajag, izmēra asinsspiedienu, bet arī prot komunicēt – labprāt uzklausa, aprunājas, sniedz padomus, un tāpēc klienti viņām uzticas.

Latvijas aptiekas saimē
Skrundas aptiekā, kopš tā pieder Latvijas aptiekas draudzīgajai saimei, uzlabojusies preču apgāde un īpaša uzmanība tiek pievērsta vietējiem ražojumiem: medikamentiem, uztura bagātinātājiem, kosmētikai, medicīnas precēm. Šeit regulāri iespējams izmantot arī dažādas priekšrocības, kas pieejamas akciju laikā. Tas ir labs veids, kā ietaupīt, un skrundenieki to novērtē atzinīgi. Piemēram, dažādu preču paraudziņu saņemšanai viņi labprāt izmanto kuponus, kas tiek publicēti mēnešizdevumā Latvijas Aptieka. Aizvadītā gada nogalē bija iespēja saņemt atlaidi arī atsevišķiem medikamentiem. Savukārt Sudraba kartes īpašnieki ar atlaidi var apmeklēt ne tikai Latvijas aptiekas uzticamos sadarbības partnerus – veselības centrus MFD un Vivendi, Veselības centru 4, medicīnas sabiedrību ARS un Latvijas Jūras medicīnas centru, bet arī izmantot viņu pakalpojumus izbraukuma reizēs. Piemēram, nesen Skrundā bija Veselības centra 4 mobilā mamogrāfija, bet 12. februārī ieradīsies MFD mobilā diagnostika (mamogrāfs, rentgens, elektrokardiogrāfs, acu ārsts, kā arī būs iespējams nodot asins un urīna analīzes). Tāpat farmaceites priecājas par Latvijas aptiekas piedāvāto iespēju regulāri apmeklēt mācību seminārus, kuros piedalās mediķi un citi speciālisti. Rezultātā viņas klientiem var sniegt kompetentu jaunāko informāciju, un atgriezeniskā saite ar klientiem veidojas cieša – mazai aptiekai tas jo īpaši ir svarīgi.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.