LV
RU

Uz aptieku - pēc veselības!

Uz aptieku - pēc veselības! Latvijas aptieka turpina gādāt par mūsdienīgu un ērtu farmācijas centru izveidi. Rīgā, Valdemāra ielā 70, atrodas kādreiz iecienītā „Baltā aptieka” – tagad viena no Baltijā modernākajām, kur iespējams saņemt farmaceitisko aprūpi visaugstākajā līmenī.
Šoreiz esam jums sarūpējuši ekskluzīvu iespēju – aicinām nelielā ekskursijā!

Ēka celta 1974. gadā, paredzot, ka pirmajā stāvā atradīsies tirdzniecības zona, tāpēc aptieka tika izveidota divos stāvos. Zāļu izgatavošanas apjomi šeit sākotnēji bija iespaidīgi – strādāja 35 cilvēki, un medikamenti tika piegādāti lielajiem rūpniecības uzņēmumiem VEF, Alfa u.c. Līdz ar pārmaiņām valstī aptiekas darba apjoms krietni saruka, tomēr tā iet laikam līdzi. Piederība Latvijas aptiekas tīklam ienesusi daudzas pozitīvas pārmaiņas. Izmantojot labāko pieredzi un zināšanas farmācijā, klientiem tiek nodrošināta augsti kvalificēta farmaceitiskā aprūpe. Modernajā tirdzniecības zālē atrodas labi pārskatāmi stendi ar plašu gatavo medikamentu sortimentu, precēm higiēnai un slimnieku kopšanai, bērnu precēm un ārstniecisko kosmētiku. Šeit iespējams saņemt konsultācijas par zāļu un uztura bagātinātāju pareizu lietošanu, pasūtīt ārsta izrakstītās zāles, arī izmērīt asinsspiedienu, un viss notiek operatīvi un klientiem ērti. Piemēram, ja recepte iesniegta no rīta, tad zāles ir gatavas jau nākamajā dienā (Rīgā – vēl ātrāk), turklāt pasūtījumu var izdarīt un izņemt jebkurā Latvijas aptiekā.

Zāļu gatavošanas telpa ir moderna un funkcionāla, farmaceitu darbvietas ir aprīkotas ar speciāli ķīmijas laboratorijām paredzētām mēbelēm. Šeit tiek gatavotas zāles pēc individuālajām receptēm, sterilie šķīdumi, suspensijas un citas mūsdienīgas un ērti lietojamas zāļu formas. Kapsulu iekārta nodrošina, ka pulverīši nav jāber pa papīriņiem un jāizbauda to smarža, bet tie ātri tiek safasēti. Lokālā velkme no darba zonas savāc nepatīkamās smakas un reaģentu tvaikus, bet aseptika nodrošina brūču, medicīnisko instrumentu un pārsiešanas materiālu pasargāšanu no mikroorganismiem, dezinficējot ar fizikāliem vai ķīmiskiem paņēmieniem.

Tāpat kā citās Latvijas aptiekās, arī šeit tiek gādāts par klientiem izdevīgām iepirkšanās iespējām un atlaižu politiku.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.